Toode

Pro-Vet Ultimate 2,5kg

29.99

Ultimate

TOIDUALLERGIA, ATOOPILISTE
NAHAHAIGUSTE JA
SÜDAMEPUUDULIKKUSE RAVIKS

Hüdrolüüsitud valgud
Kõrge Tauriin / Kõrge L-karnitiin
(EPA+DHA)
Naturaalsete Anti-oksüdantide Segu
Prebiootikumid (MOS+FOS)
Kõrge-Viskoossusega-Kiudained (FHV)
Madala-Viskoossusega-Kiudained (FLV)

4587 Kcal/kg

 

Ultimate

TOIDUALLERGIA, ATOOPILISTE
NAHAHAIGUSTE JA
SÜDAMEPUUDULIKKUSE RAVIKS

Hüdrolüüsitud valgud
Kõrge Tauriin / Kõrge L-karnitiin
(EPA+DHA)
Naturaalsete Anti-oksüdantide Segu
Prebiootikumid (MOS+FOS)
Kõrge-Viskoossusega-Kiudained (FHV)
Madala-Viskoossusega-Kiudained (FLV)

4587 Kcal/kg

Näidustus

PRO-VET ULTIMATE kombineeritud omadused muudavad selle toidu kasulikuks erinevate koerte haiguste raviks. Ülitundlikkus toidu suhtes ja atoopia esinevad koertel sageli koos ja nende kahe seisundi vahel on raske vahet teha. PRO-VET ULTIMATE muudab võimalikuks ravida nii toiduallergia kui atoopiaga patsiente.
Valkude lõhustamine väiksemateks peptiidide fragmentideks vähendab nende antigeensust. See põhimõte puudutab toiduallergiaga koeri. Koertel, kellel esineb ülitundlikkus sojavalkude suhtes, tekkis sügelus puhta valgu söömisel, kuid seda ei tekkinud hüdrolüüsitud sojavalgu puhul.
PRO-VET ULTIMATE on hüpoallergeeniline dieet, mis sisaldab hüdrolüüsitud valke, mida kasutatakse välistamisdieediks. Seni pole hüdrolüüsitud ja algsete valkudega eliminatsioonidieete otseselt võrreldud, kuid tervete ja hüdrolüüsitud eliminatsioonidieetide andmete alusel võib arvata, et hüdrolüüsitud valkudega hüpoallergeensed dieedid nagu PRO-VET ULTIMATE on efektiivsemad kui tervete valkudega dieedid toiduallergia vältimisel.

Atoopia ja toiduallergia esinevad sageli koos ja neil on sarnased kliinilised nähud, kuid sissehingatud allergeenide poolt põhjustatud nahaseisundid ei reageeri hüpoallergeensetele valguallikatele. Atoopilise dermaatiidi ravi hõlmab naha krooniliste põletikuliste reaktsioonide allasurumist. PRO-VET ULTIMATE sisaldab dihomogammalinoleenhappest ja eikosapentaeenhappest (EPA) pärinevaid eikosanoide, mille tõttu PRO-VET ULTIMATEi on põletikuvastased omadused.

Topeltpimedad, platseebokontrollitud uuringud atoopilise dermatiididga koertel on näidanud, et nii kurgirohuõli, milles leidub palju gammalinoleenhapet (GLA), kui kalaõli, milles leidub palju EPA-d, lisamine toidule langetab sügeluse, erüteemi ja enesevigastamise raskust. Häid tulemusi on saavutatud dieediga, mis sisaldab palju nii kalaõli kui kurgirohuõli. PRO-VET ULTIMATE sisaldab umbes 0.5% kurgirohuõli ja 5% kalaõli. PRO-VET ULTIMATE efektiivsust testiti neljas kliinikus topeltpimedates, platseebokontrollitud uuringutes. Pärast 10-nädalast dieeti olid sügeluse ja erüteemi skoorid vähenenud umbes poole võrra, samas kui kontrollravil toime puudus. Loomaomanike andmetel parandas dieet naha seisundit 60 %-l koertest. Olulise hulga atoopilise dermatiidiga patsientide seisund paraneb pärast seda, kui neile on söödetud sobiva koguse kalaõli ja kurgirohuõliga rikastatud PRO-VET ULTIMATEt. Siiski esinevad suured erinevused individuaalses ravivastuses.

Idiopaatilise kroonilise koliidi või põletikulise soolehaigusega koertele hüpoallergeenilise hüdrolüüsitud valguallikatel põhineva PRO-VET ULTIMATE dieedi söötmine vähendas oluliselt kliinilisi nähte. Oodatakse, et kalaõli tarbimine parandab veelgi kliinilist seisundit selle põletikuvastase aktiivsuse tõttu. Haavandilise koliidiga inimestel on sellist positiivset toimet näidatud.

Südamepuudulikkusega patsientidel vahendab ilmselt anoreksia ja kahheksia tekkimist suurenenud TNF ja IL-1 sisaldus veres. Platseebokontrollitud uuring südamepuudulikkusega koertel näitas, et toidus leiduv kalaõli langetas plasma TNF ja IL-1 kontsentratsioone ning aitas võidelda kahheksia vastu. Manustatud kalaõli kogus oli võrdne 1.3 %-ga kuivtoidust.

Koerad suudavad sünteesida tauriini, kuid selle puudus võib tekkida ainevahetushäire tõttu kombinatsioonis vähese tarvitamisega. Samuti suudavad koerad sünteesida karnitiini, kuid sarnaselt tauriinipuudusele võib tekkida ka karnitiinipuudus. Südamelihase madala karnitiinisisaldusega seotud kardiomüopaatiaga koerte seisund võib paraneda karnitiini lisamisel toidule. Ühes randomiseeritud, platseebokontrollitud, topeltpimedas uuringus näidati, et südametalitlus ja elulemus kardiomüopaatiaga ja madala plasma tauriinisisaldusega koertel paranes pärast tauriini ja karnitiini kombinatsiooni lisamist toidule. PRO-VET ULIMATE kasutamise tõttu õnnestus kõik patsiendid edukalt ravimitest võõrutada. Kardiomüopaatia raviks on sobivad tauriini ja L-karnitiini annused kuivtoidus vastavalt 0.15% ja 0.075%, mis on sellises koguses olemas PRO-VET ULTIMATEs.

 

Efektiivsus

OMADUS TOIME
Hüdrolüüsitud valguallikad Prevention of adverse reactions to food
Lisatud lõheõli 5% Põletikuvastane toime, antikahhektiline toime.
Lisatud kurgirohuõli 0.5% Vähendab sügeluse, erüteemi ja enesevigastamise raskust. Tal on põletikuvastane aktiivsus ja seetõttu kontrollib ta selliseid nahaseisundeid kui atoopiline dermatiit. Kurgirohuõli aktiivseks koostisosaks on oomega-6 rasvhape gammalinoleenhape (GLA).
Lisatud 0.075 % L-karnitiini Normaliseerib rasvhapete oksüdeerimist müokardi poolt.
Lisatud 0.15% tauriini
(2-aminoetaansulfoonhape)
Soodustab südamelihases erutuse ülekannet.
Valkude, rasvade ja süsivesikute kerge seeditavus. Väljaheite hea konsistents.
Rikkalikult oomega-3 polüküllastumata rasvhappeid (EPA+DHA) Immuunfunktsiooni stimuleerimine. Naha seisundi paranemine atoopilise dermatiidi korral. Vähendab vähi, neerupuudulikkuse ja osteoartriidi riski.
Rikkalikult looduslikke antioksüdante Vähendab vähi ja neerupuudulikkuse riski.
Rikkalikult kõrge viskoossusega kiude (FHV) Vähendab suhkurtõve ja karvapallide tekkimise riski. Soolemotoorika stimuleerimine ja väljaheite konsistentsi parandamine.
Rikkalikult madala viskoossusega kiude (FLV) Stimuleerib soolemotoorikat ja kontrollib karvapallide tekkimist.
Lisatud prebiootikumid:
- mannan-oligosahhariidid (MOS)
- frukto-oligosahhariidid (FOS)
Soodustab kasulike bakterite kasvu sooles. Soodustab peristaltikat, avaldab positiivset mõju soole aktiivsusele ja soolesisu evakuatsioonile.

Koostis

riis, hüdrolüüsitud kalavalk, hüdrolüüsitud kartulivalk, loomne rasv, lõheõli, kuivatatud peedipüree, hüdrolüüsitud sojavalgu isolaat, monokaltsiumfosfaat, puhastatud köögiviljakiud (tselluloos), kaltsium-karbonaat, hüdrolüüsitud kanamaks, mannan-oligosahhariidid, kaaliumkloriid, kurgirohuõli (Borago Officinalis), linaseemneõli, tauriin, L-karnitiin, L-lüsiin, inuliin (frukto-oligosahhariidide allikas), rosmariiniekstrakt.

** Oksüdeerumist vähendavat ainet tokoferooli (vitamiin E) sisaldav looduliku päritoluga ekstrakt.

 

Analüüsid

Analüüsid/kg: Lisatud/kg:
Niiskus
Toorvalk
Toorrasv
Toortuhk
Toorkiud
Kaltsium (Ca)
Fosfor (P)
Naatrium (Na)
Kaalium
Lüsiin
Metioniin
Tsüstiin
Treoniin
Trüptofaan
Linoolhape (ω6)
α-linoleenhape (ω3)
Arahhidoonhape (ω6)
EPA (ω3)
eikosapentaeenhape
DHA (ω3)
dokosaheksaeenhape
γ -linoleenhape (ω3)
Süsivesikud
Raud (Fe)
Mangaan (Mn)
Vask (Cu)*
Tsink (Zn)
Jood (I)
Seleen (Se)
9 %
23 %
16%
5.3 %
2.5 %
0.60 g
0.60 g
3.6 g
6 g
15 g
5.4 g
2.9 g
10 g
2.5 g
16 g
4 g
0.5 g
5.0g5.0 g0.9 g
44.2%
51 mg
19 mg
9.0 mg
90 mg
1.0 mg
0.20 mg
Vitamiin A
Vitamiin D3
Vitamiin E*
Vitamiin B1
Vitamiin B2
Vitamiin B6
Vitamiin B12
Vitamiin C
Vitamiin K3*
Biotiin
Koliin
Foolhape
Kaltsiumpantotenaat
Tauriin
Inuliin
L-karniitin
MOS
10.125 IE
1.350 IE
600 mg
2.8 mg
3.6 mg
2.7 mg
27 μg
350 mg
1.1 mg
270 μg
550 mg
0.7 mg
14 mg
1.150 mg
500 mg
750 mg
500 mg

Metaboolne energia 4587 Kcal/kg

* A-vitamiini (retinüülatsetaat)
* D3-vitamiini (kolekaltsiferool)
* K3 vitamiin (menadioon-nikotiinamiid-bisulfit)
* E1 Raud (Fe) (raud-(II)-sulfaat monohüdraat) 77 mg/kg
* E5 Mangaan (Mn) (mangaani-(II)-oksiid) 28 mg/kg
* E4 Vask (Cu) (vasksulfaat-(II)-pentahüdraati) 13.5 mg/kg
* E6 Tsink (Zn) (tsink sulfaat, monohüdraat) 224 mg/kg
* E2 Joodi (I) (veevaba kaltsiumi jodaadi) 1.4 mg/kg
* E8 Seleeni (Se) (naatriumseleniit) 0.3 mg/kg
* E8 Tsinkoksiid (naatriumseleniit)123 mg/kg

Tehnoloogilised lisandid: Lecithine 3.0 gr/kg
Organoleptilised lisandid: Rohelise tee ekstrakt 100 mg/kg, Eukalüptiõli 100 mg/kg.

 

Toitmisjuhend

Kehakaal Päevane portsjon
1- 3 kg 60 - 90 g
3 - 5 kg 90 - 130 g
5 - 10 kg 150 - 210 g
10 - 15 kg 210 - 260 g
15 - 20 kg 260 - 350 g
25 - 30 kg 350 - 380 g
35 - 40 kg 430 - 600 g
>50 kg 10 g/kg

Nahahaiguste korral on soovitatav toitmise kestus selle dieediga 3 kuni 8 nädalat, nähtude kadumisel võib seda toitu kasutada piiramatult. Südamepuudulikkuse korral on algne soovitatav toitmise kestus selle dieediga kuni 6 kuud.

Pakend

2,5 kg